medline@medline.pl

68/412 71 18

Czas zadbać o swoje bezpieczeństwo

07.09.2020 Czas zadbać o swoje bezpieczeństwo

W czasach pandemii jeszcze bardziej niż zwykle zwracamy uwagę na bezpieczeństwo swoich pracowników czy pacjentów przebywających w zamkniętych pomieszczeniach. Dotyczy to zarówno obiektów medycznych takich jak szpitale, przychodnie czy apteki, ale również szkół, przedszkoli, sklepów oraz wielu innych miejsc w których przebywa dużo ludzi.

W takich miejscach warto, a nawet trzeba, przeprowadzać regularnie dezynfekcję powietrza oraz powierzchni.

dezynfekcja pomieszczeń  i powierzchni
Wielofunkcyjny dezynfektor plazmowy

Wielofunkcyjny dezynfektor plazmowy PLAZE SAFE W jest wyjątkowym rozwiązaniem, które umożliwia prowadzenie dezynfekcji pomieszczenia nie kolidując z harmonogramem aktywności i obecnością ludzi:

Tryb ujemnej jonizacji – gdy w pomieszczeniu są ludzie    
Urządzenie filtruje oraz ujemnie jonizuje powietrze, zwiększając jego jakość oraz tworząc barierę ograniczającą rozprzestrzenianie się patogenów. Tryb jonizacji uwalnia 3 miliony anionów
na sekundę, które elektrostatycznie  wychwytują mikroorganizmy i szkodliwe cząsteczki w powietrzu oraz powodują ich opadanie. Ujemnie zjonizowane powietrze występuje naturalnie w lasach i przy wodospadach. Ułatwia ono koncentrację, pozytywnie stymuluje organizm oraz ogranicza żywotność szkodliwych mikroorganizmów.       

Tryb dezynfekcji plazmowej – podczas przerw w pracy i krótkich nieobecności ludzi     
Tryb dezynfekcji sterylizuje powietrze wewnątrz urządzenia wykorzystując lampę fotokatalityczną i dwie lampy UV-C. Powietrze następnie ulega promieniowej jonizacji katalitycznej (RCI) i jest uwalniane do pomieszczenia skutecznie dezynfekując powietrze oraz powierzchnie.

Tryb ozonowania – podczas dłuższych przerw w pracy      
Tryb dezynfekcji ozonem jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji powietrza i powierzchni, gdyż ozon w formie gazowej równomiernie wypełnia pomieszczenie i dociera do trudno dostępnych miejsc lepiej niż aerozolowe środki dezynfekcyjne, które osiadają i pozostawiają często osad. Czujnik stężenia ozonu umożliwia optymalną dezynfekcję dostosowaną do kubatury pomieszczenia. Tryb ozonowania automatycznie kończy się trybem konwertowania ozonu w tlen, co skraca czas niedostępności sterylnego pomieszczenia bez potrzeby jego wietrzenia.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Bardzo chętnie odpowiemy na Państwa pytania i doradzimy optymalny dobór sprzętu.

tel. 68 412 71 16