medline@medline.pl

515 088 687

Akademia Medline na Zawodach Ratowników w Międzyrzeczu

20.10.2010 Akademia Medline na Zawodach Ratowników w Międzyrzeczu

Celem imprezy była integracja środowisk ratowniczych oraz innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, doskonalenie ich współdziałania oraz umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego, chemicznego, biologicznego, wodnego, technicznego, a także z użyciem psów ratowniczych.

W ramach ćwiczeń odbyła się również konferencja na temat ratownictwa chemicznego oraz ćwiczenia postępowania wobec zagrożenia skażeniem chemicznym, zawody i ćwiczenia zespołów ratownictwa medycznego, ratownictwo psychologiczne, symulacje stanów zagrożenia życia i zachorowań.

W zawodach wzięli udział ratownicy z pogotowia, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej ,zespoły ratownicze z jednostek wojskowych Czarnej Dywizji – 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej: 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza i z 11. batalionu dowodzenia z Żagania.

Medline, jak co roku, sprawowała nad imprezą patronat . Pracownicy Medline oraz Akademii Medline pełnili funkcje sędziowskie i aktywnie brali udział w przygotowaniu stanowisk zadaniowych.

Zapraszamy do naszej Galerii na obejrzenie zdjęć z „IV Międzynarodowych Ćwiczeń Zespołów Ratowniczych MEDLINE 2010”