medline@medline.pl

515 088 687

Chcemy takiej karetki!

19.10.2015 Chcemy takiej karetki!

Praca ratowników medycznych jest bardzo odpowiedzialna, ale i bardzo ciężka. Ważne, aby zapewnić im sprzęt, który tę pracę znacznie ułatwi.

Takie rozwiązania zaproponowaliśmy w naszej karetce DEMO Medline, którą staramy się jak naczęściej prezentować. Pokazujemy rozwiązania sprzętowe, które można wypróbować, dotknąć i zobaczyć.

Hitem, który zachwycił ratowników okazały się nosze elektryczne Stryker POWER PRO XT, z hydraulicznym systemem, zasilane elektrycznie. Nosze ograniczają konieczność ręcznego podnoszenia pacjentów. Innowacyjny system hydrauliczny o zasilaniu akumulatorowym po naciśnięciu przycisku podnosi i opuszcza nosze z pacjentem. Skracana przednia część ramy noszy pozwala na obrót zestawu w dowolnej pozycji w zakresie 360 st nawet w wąskich i ciasnych przestrzeniach. Nosze pozwalają na transport pacjenta w pozycji przeciwwstrząsowej z nogami wyprostowanymi lub zgiętymi w kolanach.

Nosze Power PRO XT wyposażone są w specjalistyczny materac XPS i poręcze boczne XPS (Expandable Patient Surface) do przewozu pacjentów „nadwymiarowych”. System XPS powiększa powierzchnię dostępną dla pacjenta, poręcze boczne można regulować i blokować. Ergonomia materaca XPS podnosi komfort i bezpieczeństwo, zapobiega przypadkowym urazom związanym z przemieszczaniem pacjenta na nosze i z noszy. Powiększony i wyprofilowany materac w części środkowej dodatkowo stabilizuje miednicę w trakcie transportu, zwłaszcza u pacjentów otyłych.
Nosze Power PRO XT komunikują się bezprzewodowo z elektrohydraulicznym systemem mocowania noszy do ambulansu POWER – LOAD.

System mocowania noszy Power-LOAD poprawia bezpieczeństwo operatora i pacjentów poprzez pełne podparcie noszy podczas załadunku i rozładunku. Zmniejszenie obciążeń kręgosłupa ogranicza sumujące się przeciążenia i zapobiega urazom wśród personelu. Bezprzewodowe połączenie systemu Power- LOAD i noszy Power-PRO XT znacznie ułatwia obsługę i zapewnia wygodę użytkowania.

Komfort pracowników staje się coraz ważniejszy w dzisiejszym środowisku opieki nad pacjentem. Dlatego Stryker pracuje nad rozwojem produktów, które nie tylko zmniejszają urazy operatora sprzętu, ale jednocześnie zwiększają jego komfort pracy. Ponieważ niezadowoleni pracownicy przenoszą swoje obciążenia na pacjentów – naszym zadaniem jest pomoc tym, którzy pomagają
innym.

318 kg podnosisz, opuszczasz, ładujesz, wyładowujesz używając jednego przycisku

 

W ambulansie DEMO znajduje sie również nowoczesny defibrylator Corpuls 3 , który łączy w sobie funkcje tradycyjnego, kompaktowego defibrylatora z urządzeniami monitorującymi, czy nowoczesny respirator Medumat Standard 2.

     

Ambulans Demo Medline jest w pełni wyposażony w kompleksowy sprzęt, który powinien znajdować się na wyposażeniu każdej profesjonalnej karetki.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na prezentacje Ambulansu Demo Medline.

Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym karetki@medline.pl lub s.przepiora@medline.pl

Więcej zdjęć i informacji na temat karetki DEMO Medline

i opinii ratowników znajdziecie na stronie fakt.pl – TUTAJ

Fakt24