medline@medline.pl

515 088 687

Green Medline 2016 – ćwiczenia zakończone, świetna organizacja i kawał dobrej roboty!

20.10.2016 Green Medline 2016 – ćwiczenia zakończone, świetna organizacja i kawał dobrej roboty!

14-16 Października w Międzyrzeczu, woj. Lubuskie odbyły się już VIII ćwiczenia proobronne medycyny ratunkowej i pola walki. Patronat nad ćwiczeniami objął Podsekretarz Stanu, Prof. dr hab. Wojciech Fałkowski. Po raz pierwszy w ćwiczenia na wielką skalę zaangażowłao się Wojsko Polskie. Był to czas próby i zebrania doświadczeń dla jednostek cywilnych i wojskowych, których misją i zadaniem jest ratowanie życia.

W tym roku to wydarzenie miało szczegółny charakter, dzięki włączeniu się Wojska Polskiego, doskonałej współpracy służb cywilnych i władz regionalnych. Ogromne zaangażowanie i wkład pracy impraza zawdzięcza Panu Mirosławowi Janzowi, komandorowi części cywilnej ćwiczeń. Zastępca szefa krajowego sztabu Społecznej Krajowej Sieci Ratownictwa 10 lat temu wymyślił koncepcję ćwiczeń „Green Medline” i konsekwentnie ją ralizuje wbrew przeciwnościom i tzw. prozie życia.

Cieszymy się, że ta inicjatywa przyczycnia się do poprawy wyszkolenia i bezpieczeństwa nas wszystkich. Ogranizacje zaangarzowane w jej przebieg szeroko realacjonowały na swoich stronach to wydarzenie, co również nas cieszy.

Pod linkami znajdziecie zdjęcia i filmy z tego wydarzenia:

 

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/miedzyrzecz/g/wybuch-bomby-w-miedzyrzeczu-trwaja-manewry-ratownicze-green-medline-16-zdjecia-wideo,10745246,20508910/

https://obronanarodowa.pl/news/display/590/

Po części dynamicznej ćwiczenia GREENMEDline przyszedł czas na wymianę doświadczeń oraz zapoznanie z…

Opublikowany przez 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana Niedziela, 16 października 2016

https://obronanarodowa.pl/news/display/590/

http://16dz.wp.mil.pl/pl/1_1453.html

http://www.lubuskie.uw.gov.pl/aktualnosci/wydarzenia/Wojewoda_na_cwiczeniach_GREEN_MEDline_16/idn:16217.html

http://wqdtmka.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/20784?t=Sprawdzian-wojskowych-i-cywilnych-ratownikow