medline@medline.pl

515 088 687

Kolejne defibrylatory Lifeline AED znalazły swoje miejsce – na Politechnice Gdańskiej

19.10.2011 Kolejne defibrylatory Lifeline AED znalazły swoje miejsce – na Politechnice Gdańskiej

 

 

Defibrylatory Lifeline AED są łatwe w obsłudze, bo przeznaczone do użytku dla ratującego posiadającego elementarne przeszkolenie. AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana.

 

Pierwsze szkolenie dla pracowników i studentów Politechniki Gdańskiej odbyło się 18 października 2011 i zostalo przeprowadzone przez pracownika Medline.

 

Teraz nawet śmiertelnie wystraszony student, któremu przyjdzie ratować kolegę, będzie musiał po prostu słuchać poleceń maszyny i je wykonywać.

 

Jak powiedział nasz kolega, Adam Raczyński dla portalu TOK FM.pl :

…."To defibrylator automatyczny AED, stosowany w miejscach publicznych, alby każdy mógł uratować życie – pokazuje czerwono żółtą skrzynkę ratownik Adam Raczyński. – Uruchamiamy go jednym przyciskiem. Cały czas słychać podpowiedzi dotyczące pierwszej pomocy. Że mamy wezwać pomoc, kiedy trzeba podłączyć elektrody, kiedy rozpocząć resuscytację. AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana. Nawet osoby, które nie miały przeszkolenia mogą go używać".

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Politechniki Gdańskiej oraz portalu TOK FM.pl

 

 

Medline Sp. z o.o. jest nie tylko dystrybutorem i dostawcą defibrylatorów, ale zapewnia szkolenia dla użytkowników i propaguje ideę szerokiego dostępu do defibrylatorów poprzez akcję „Bezpieczne serce miasta”.

 

Ważne jest, aby defibrylatory były dostępne w miejscach użyteczności publicznej ( urzędy, biblioteki, zakłady pracy, itp.), bo zwiększają bezpieczeństwo przebywających tam osób. Dowodem tego są trzy udokumentowane użycia defibrylatora AED w Polsce:

 

X.2010r w Krakowie

 

XII.2010 w Szczecinie

 

IX.2011 w Poznaniu

 

i co najważniejsze, wszystkie zostały wykonane z użyciem defibrylatora LIFELINE AED

 


Defibrylator Lifeline AED
jest prosty w użyciu – to urządzenia dla laików bez przeszkolenia medycznego. Samo analizuje EKG poszkodowanego i dostosowuje wstrząsy do potrzeb oraz ma funkcję instrukcji głosowej, która prowadzi użytkownika poprzez etapy defibrylacji.

 

Więcej informacji na temat defibrylatora LIFELINE AED znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej – zapraszamy !