medline@medline.pl

515 088 687

Łatwiejsza intubacja z Bougie

08.07.2019 Łatwiejsza intubacja z Bougie

Nie wszystkie intubacje odbywają się łatwo i płynnie. Kiedy przydarzy się „trudna” intubacja, warto mieć pod ręką drobiazg, który robi wielką różnicę.

Mowa tu o nowym modelu prowadnicy Bougie. Najpierw pod kontrola wzroku, wprowadzamy prowadnicę do dróg oddechowych, a następnie wprowadzamy rurkę dotchawiczą, nakładając ją na prowadnicę i zsuwając ją po niej. Następnie wycofujemy z wnętrza rurki dotchawiczej prowadnicę Bougie.

Innowacyjne rozwiązanie zastosowane w nowym modelu prowadnicy Bougie polega na stworzeniu możliwości regulowania kąta ustawienia zakończenia prowadnicy przez użytkownika w trakcie dokonywanej intubacji. Końcówka tego urządzenia jest elastyczna i ma zakres ruchomości ok. -30 stopni do +30 stopni ( zakres użyteczny 60 stopni ).

Aby usprawnić proces, końcówka prowadnicy została pokryta jasną fosforyzującą powłoką, która zwiększa jej widoczność, nawet w obecności światła UV. Na prowadnicy znajduje się suwak który zmienia kąt ustawienia zakończenia prowadnicy w trakcie prowadzonej intubacji. Suwak wyposażono w tępe zęby. Jego konstrukcja umożliwia obsługę suwaka w rękawiczkach jednorazowych. Suwak obsługiwany jest palcem wskazującym i kciukiem dłoni wprowadzającej prowadnicę

Dodatkowo, ten model prowadnicy Bougie, posiada na swojej powierzchni naniesioną miarkę oznaczająca głębokość wprowadzanej końcówki.

Narzędzie to jest przydatne podczas intubacji prowadzonej przy użyciu laryngoskopu i videolaryngoskopu podczas” rutynowych” i „trudnych” intubacji oraz dokonywania  wymiany rurki dotchawiczej lub trachostomijnej na nową.

Produkt jest sterylny, wolny od latexu. Czas jego przydatności do użytku to 3 lata.

Cechy produktu:

– Zaokrąglona ruchoma końcówka ułatwia łatwiejszą nawigację między strunami głosowymi pacjenta

– Innowacyjne wypustki suwaka pozwalają na ruch końcówki do przodu i do tyłu

– Gładka końcówka silikonowa minimalizuje ryzyko urazu tchawicy podczas intubacji

– Jasna fosforyzująca powłoka na końcówce zwiększa jej widoczność, nawet w obecności światła UV

– Miarka oznaczająca głębokość wprowadzanej końcówki od 10 cm do 50 cm (długość całkowita 65 cm)

– Można używac z rurką intubacyjną o średnicy wewnętrznej 7 mm lub większej