medline@medline.pl

515 088 687

16.11.2012 Medline popiera akcję „NIE dla czadu” prowadzoną przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej

Co roku na skutek zatrucia tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt osób.

Służby ratownicze przyjeżdżające na miejsce zdarzenia, w ciągu kilkudziesięciu sekund mogą sprawdzić rzeczywisty poziom zatrucia tlenkiem węgla u osoby poszkodowanej, używając urządzenia TOX CO i podjąć natychmiastowe właściwe działania ratownicze.


 

Szybki pomiar poziomu zatrucia tlenkiem węgla umożliwia podjęcie właściwej decyzji, o tym gdzie poszkodowany powinien być przetransportowany w pierwszej kolejności – czy na SOR, Oddział Toksykologii czy do Centrum Hiperbarycznego.

W ostrym stanie zatrucia liczy się każda sekunda. Większość służb ratowniczych przyjeżdżających na miejsce zdarzenia nie posiada sprzętu, który umożliwiłby szybką diagnostykę.

Wykonanie pomiarów z krwi trwa minimum godzinę, a szansa na uratowanie takiego pacjenta nieuchronnie maleje.

Co więcej, detektor TOX CO daje również możliwość wykonania pomiarów u samych ratowników po przeprowadzonej akcji, którzy niejednokrotnie działając w specyficznych warunkach narażają swoje zdrowie i życie. Możliwość skontrolowania ewentualnego poziomu zatrucia umożliwi szybką interwencję.

Więcej informacji na temat akcji "NIE dla czadu!" mozna znaleźć na stronie Komendy Głównej Straży Pożarnej – KLIKNIJ TUTAJ

 

Wiecej informacji o detektorze TOX CO można znaleźć w naszym sklepie internetowym – KLIKNIJ TUTAJ

 

Dla wszystkich zainteresowanych zakupem detektora TOX CO przygotowaliśmy

OFERTĘ SPECJALNĄ 

 na hasło "strona internetowa" można kupić urządzenie w cenie promocyjnej 2.390 zł netto

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy  ratownictwo@medline.pl