medline@medline.pl

515 088 687

MEDLINE sponsorem wyprawy Cho-Oyu Expedition 2011 Strażacy na ośmiotysięczniku

29.04.2011 MEDLINE sponsorem wyprawy Cho-Oyu Expedition 2011 Strażacy na ośmiotysięczniku

 

 

 

 

Pomysłodawcami wyprawy są Robert i Elżbieta Cholewa, właściciele Wydawnictwa Elamed, wydawcy magazynów „W Akcji” i „Na Ratunek”, prywatnie alpiniści, uczestnicy wielu wypraw wysokogórskich.

 

Wśród uczestników wyprawy jest Maciej Stańczak, który reprezentuje projekt Strażacy na Ośmiotysięczniku. On – strażak – ochotnik, od lat związany z ratownictwem medycznym, alpinista, który w wieku 25 lat zdobył prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery za wejście na pięć najwyższych siedmiotysięczników byłego ZSRR. Ona – Turkusowa Bogini – Cho-Oyu, 8201 m n.p.m., szósta najwyższa góra świata, słynie z ekstremalnych temperatur i ekstremalnie trudnych warunków pogodowych.

 

Medline przekazało na potrzeby uczestników wyprawy pulsoksymetr palcowy – niewielkie, poręczne urządzenie przeznaczone do szybkich pomiarów wartości saturacji SpO2 oraz wartości pulsu, które zostanie wykorzystane na wysokościach przy pomiarach parametrów życiowych uczestników wyprawy.

 

Więcej informacji o wyprawie na stronie magazynu "W akcji" oraz na blogu www.elacholewa.pl

 

Zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego w ostatnim numerze " W akcji " prezentującym uczestnikow i cel wyprawy  –   pobierz plik