medline@medline.pl

515 088 687

Najnowocześniejszy ambulans DEMO Medline

02.10.2015 Najnowocześniejszy ambulans DEMO Medline

 

  

Karteka Demo Medline została zaprezentowana na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym 2015 w Łodzi i zrobiła na uczestnikach duże wrażenie.

Nowoczesny ambulans Demo Medline został wyposażony m.in. w nosze karetkowe Stryker Power PRO XT, defibrylator Corpuls 3, czy respirator Medumat Standard 2.

Nosze elektryczne Stryker POWER PRO XT to nosze z hydraulicznym systemem, zasilane elektrycznie. Nosze ograniczają konieczność ręcznego podnoszenia pacjentów. Innowacyjny system hydrauliczny o zasilaniu akumulatorowym po naciśnięciu przycisku podnosi i opuszcza nosze z pacjentem. Skracana przednia część ramy noszy pozwala na obrót zestawu w dowolnej pozycji w zakresie 360 st nawet w wąskich i ciasnych przestrzeniach. Nosze pozwalają na transport pacjenta w pozycji przeciwwstrząsowej z nogami wyprostowanymi lub zgiętymi w kolanach.

Nosze Power PRO XT wyposażone są w specjalistyczny materac XPS i poręcze boczne XPS (Expandable Patient Surface) do przewozu pacjentów „nadwymiarowych”. System XPS powiększa powierzchnię dostępną dla pacjenta, poręcze boczne można regulować i blokować. Ergonomia materaca XPS podnosi komfort i bezpieczeństwo, zapobiega przypadkowym urazom związanym z przemieszczaniem pacjenta na nosze i z noszy. Powiększony i wyprofilowany materac w części środkowej dodatkowo stabilizuje miednicę w trakcie transportu, zwłaszcza u pacjentów otyłych.
Nosze Power PRO XT komunikują się bezprzewodowo z elektrohydraulicznym systemem mocowania noszy do ambulansu POWER – LOAD.

System mocowania noszy Power-LOAD poprawia bezpieczeństwo operatora i pacjentów poprzez pełne podparcie noszy podczas załadunku i rozładunku. Zmniejszenie obciążeń kręgosłupa ogranicza sumujące się przeciążenia i zapobiega urazom wśród personelu. Bezprzewodowe połączenie systemu Power- LOAD i noszy Power-PRO XT znacznie ułatwia obsługę i zapewnia wygodę użytkowania.
 

Komfort pracowników staje się coraz ważniejszy w dzisiejszym środowisku opieki nad pacjentem. Dlatego Stryker pracuje nad rozwojem produktów, które nie tylko zmniejszają urazy operatora sprzętu, ale jednocześnie zwiększają jego komfort pracy. Ponieważ niezadowoleni pracownicy przenoszą swoje obciążenia na pacjentów – naszym zadaniem jest pomoc tym, którzy pomagają
innym.

318 kg podnosisz, opuszczasz, ładujesz, wyładowujesz używając jednego przycisku
 

 

W ambulansie DEMO znajduje sie również nowoczesny defibrylator Corpuls 3 , który łączy w sobie funkcje tradycyjnego, kompaktowego defibrylatora z urządzeniami monitorującymi.

Jest zaprojektowany jako system w pełni modułowy i może zostać podzielony na :

* moduł monitora z drukarką

* moduł pacjenta

* moduł defibrylator/ stymulator

 

Decyduje to o niezrównanej ergonomii, funkcjonalności i elastyczności. Mając w rękach urządzenie monitorujące można kontrolować sytuację; przypinając moduł pacjenta do noszy unika się kłopotliwego plątania kabli; gdy defibrylator nie jest potrzebny nie utrudnia przeprowadzania innych czynności.

 

 

Ambulans Demo Medline wyposażono również w nowoczesny respirator Medumat Standard 2.

Medumat Standard 2 to respirator nowej generacji. Zwykłe respiratory zapewniają niezawodną jakość wentylacji ciągłej. MEDUMAT Standard2 może znacznie więcej.

Specjalne tryby spełniają najnowsze wymagania w medycynie ratunkowej:

  • tryb CPR zapewnia wentylację w czasie RKO,
  • tryb RSI – wsparcie podczas procedury intubacji i wprowadzenie do znieczulenia,
  • tryb CPAP – nieinwazyjną wentylację z PEEP.

Medumat Standard 2 posiada intuicyjne ustawiania parametrów wentylacji w oparciu o wzrost pacjenta. Zoptymalizowano monitoring – 5-calowy ekran TFT wyświetla wszystkie istotne informacje.

 

Ambulans Demo Medline jest w pełni wyposażony w kompleksowy sprzęt, który powinien znajdować się na wyposażeniu każdej profesjonalnej karetki.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na prezentacje Ambulansu Demo Medline.

Skontaktuj się z nami pod adresem mailowym s.przepiora@medline.pl