medline@medline.pl

515 088 687

Nowość w ofercie Medline – plecak dla patroli ratowniczych

07.01.2013 Nowość w ofercie Medline – plecak dla patroli ratowniczych

Imprezy masowe organizowane są o każdej porze roku. Któż z nas nie lubi uczestniczyć w letnich festiwalach, jesiennych koncertach, zimowych przedstawieniach czy pierwszych wiosennych meczach.  W zależności od ilości publiczności Minister Zdrowia określił minimalny skład personalny i sprzętowy, aby widzowie czuli się bezpiecznie. Niezależnie od tego, czy jest to wiejski festyn, czy ogromny kilkudniowy festiwal, każdorazowo muszą pojawić się patrole ratownicze, jako podstawowe jednostki zabezpieczania imprez masowych pod względem medycznym.

W swoim rozporządzeniu Minister Zdrowia określił, że patrol ratowniczy składa się:” co najmniej z dwóch osób uprawnionych co najmniej do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w rozumieniu art. 3 pkt. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym (…), i posiada co najmniej wyposażenie :

 • rurki ustno – gardłowe
 • ssak ręczno  mechaniczny
 • worek samorozprężalny
 • rurki krtaniowe
 • kołnierze szyjne z tworzywa sztucznego
 • opatrunki o różnych wymiarach
 • środek do dezynfekcji skóry
 • roztwór soli fizjologicznej 500 ml,
 • rękawiczki jednorazowe
 • worek plastikowy z zamknięciem na odpady
 • płyn do dezynfekcji rąk
 • nożyczki
 • folie termiczne

oraz środki łączności bezprzewodowej umożliwiające natychmiastową łączność z innymi osobami zaangażowanymi w bezpieczeństwo imprezy masowej.”

 

Zgodnie z tymi wytycznymi powstał w Medline – Plecak dla patroli ratowniczych  /ML_073032/

             

Plecak jest wykonany z wytrzymałego materiału – Cordury, posiada dwie wypinane saszetki. Osobno zapakowany jest worek samorozprężalny i ssak. Miejsce na kołnierze jest specjalnie zaprojektowane tak, aby zajmowały one jak najmniej miejsca i aby nie uszkodzić ich konstrukcji. Przednia przegroda zawiera sprzęt do udrożniania dróg oddechowych. Miejsce na środki opatrunkowe jest łatwo dostępne.

Plecak charakteryzuje się poręcznością i małymi wymiarami. Posiada miejsce na radiostację na szelce plecka. Miejsce na karty udzielania pomocy są wbudowane w tył plecaka i zasłonięte wodoodporną zakładką. Zaletą plecaka są przeszycia MOLLE, polegąjące na przeplataniu taśm, co pozwala na dołączenie dodatkowych saszetek wg zapotrzebowania użytkownika.

Plecak został zaprojektowany z myślą o podziale na wykonywane czynności.

Przednia kieszeń posiada miejsce na rurki ustno-gardłowe oraz rurki LTD krtaniowe. Dodatkowo zawiera to, co każdy ratownik musi mieć „pod ręką” czyli nożyczki, latarkę czołową, latarkę diagnostyczną, przylepiec bez opatrunku oraz agrafki i rękawiczki.

Środkowa przegroda została wyposażona w dwa wyjmowane pakiety (przyczepione do plecaka na rzepy) – do odsysania wydzielin z dróg oddechowych ( ssak res-q-vac) oraz do tlenoterapii czynnej (worek samorozprężalny z maseczkami, rezerwuarem, filtrem). 

Środkowa część zaopatrzona jest w uchwyty do mocowania w bezpieczny sposób kołnierzy ortopedycznych oraz wypinanych pakietów. Środki opatrunkowe i folie izotermiczny są rozmieszczone na zewnętrznej, rozpinanej części zestawu.

W bocznych kieszeniach jest miejsce na płyn do dezynfekcji 350 ml,  do odkażania rąk 100 ml, sól fizjologiczną 500 ml oraz worki na odpady i dodatkowe rękawiczki.

Plecak został zaprojektowany i wykonany z myślą o zestawie dla patroli ratowniczych, aczkolwiek jest także najmniejszym (obok torby R0) opakowaniem na inne zestawy, gdzie ograniczeniem doboru sprzętu jest jedynie przestrzeń plecaka.

Plecak dostępny jest w wersji z wyposażeniem i bez wyposażenia.

Zainteresowanych zakupem – zapraszamy do naszego sklepu internetowego

W przypadku jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt mailowy na adres ratownictwo@medline.pl