medline@medline.pl

515 088 687

Trzecie udokumentowane użycie defibrylatora AED Lifeline – Auchan Komorniki k.Poznania

11.10.2011 Trzecie udokumentowane użycie defibrylatora AED Lifeline – Auchan Komorniki k.Poznania

 

 

W Poznaniu, na terenie marketu Auchan Komorniki w dniu 29.09.2011 o godzinie 14.20 miało miejsce trzecie udokumentowne użycie defibrylatora Lifeline AED w Polsce.

 

Pracownicy ochrony Auchan podczas swojej zmiany otrzymali informację o zasłabnięciu klienta w pasażu sklepowym. Pani Karolina Banaś jako pierwsze rozpoczęła resuscytację, potem dołączył do niej p. Przemyslaw Ledwolorz i rozpoczęli akcję z użyciem defibrylatora Lifeline AED. Akcja trwała ok. 8 minut – pacjent w stanie stabilnym został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

 

Auchan jest siecią bezpiecznych marketów, gdzie w przypadku zasłabnięcia klient może liczyć na pomoc przeszkolonej w pierwszej pomocy załogi oraz na dostępny na terenie marketu defibrylator AED. Liczy się zaangażowanie i chęć pomocy wykazana przez pracowników Auchan, ich odwaga – nie każdy przeszkolony w pierwszej pomocy człowiek decyduje się nieść pomoc.

 

 

 

 

Mieliśmy przyjemność spotkać się z dwójką bohaterów – p. Karoliną Banaś i p. Przemysławem Ledwolorzem, w markecie Auchan Komorniki w dniu 10.10.2011 i podziekować im za wielkie zaangażowanie i godną postawę. Managerom ochrony zostały wręczone upominki i dyplomy uznania.  Gratulujemy postawy godnej naśladowania !