medline@medline.pl

515 088 687

Warszaty symulacyjne Medline –  IV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego, Ryn 04-06.04.2011

12.04.2011 Warszaty symulacyjne Medline – IV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego, Ryn 04-06.04.2011

 

 

W dniach 4-6 kwietnia w pięknej scenerii Hotelu Zamek Ryn odbyła się IV Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego – Stany Nagłe w Chorobach Wewnętrznych, Resuscytacja 2010.

 

Wśród wykładów odnaleźć można było mocne akcenty związane z symulacją medyczną – Symulacja medyczna w medycynie ratunkowej – lek. med. K. Ulbrych, wykład dr Michael S. Czekajlo – Using simulation to improve patient safety oraz prezentacja symulatora Laerdal przeprowadzona przez Marka Barcewicza.

 

W bogatym programie konferencji nie zabrakło miejsca na warsztaty, w tym aż 3 równolegle prowadzone warsztaty symulacji medycznej. Po raz pierwszy warsztaty prowadziło konstytuujące się Polskie Towarzystwo Symulacji Medycznej, zapoznając uczestników z ideą prawdziwie praktycznych zajęć i różnorodnymi przypadkami medycznymi.

 

W tym samym czasie w warunkach plenerowych Ochrona Medyczna i Medline wykorzystując ambulans dydaktyczny wyposażony w system monitoringu i pacjenta iStan przeprowadzały ćwiczenia z zakresu zabezpieczenia i transportu pacjenta kardiologicznego lub urazowego. Każdy uczestnik miał okazję pracować na prawdziwym sprzęcie medycznym w prawdziwym ambulansie z pacjentem o fizjologii, wyglądzie i reakcjach stawiających ćwiczących przed realnym wyzwaniem. Ćwiczenia były nagrywane, a po nich cała grupa oglądała zapis i brała udział w debriefingu. W pomieszczeniach zamku i powozowni odbywały się również inne warsztaty m.in. zajęcia z wkłuć doszpikowych BIG, czy tamowania krwotoków – opatrunki hemostatyczne i środki improwizowane (Michał Czerwiński i  Adam Raczyński ).

 

      

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w  Aktualnościach Medline – zakładka Galerie 

 

oraz na stronę Medline poświęconą symulacji medycznej – www.symulacjamedyczna.pl