medline@medline.pl

515 088 687

Polski Tetris Challenge

23.09.2019 Polski Tetris Challenge

Instagram tym razem zainspirował służby mundurowe na całym świecie do bardzo ciekawego i widowiskowego projektu – Tetris Challenge. Ta akcja bije rekordy popularności w wielu krajach.  

Wyzwanie dotarło do Polski w połowie września i już zdobyło duże zainteresowanie wśród służb mundurowych i w pogotowiach. Zespoły ambulansów, straży pożarnej i innych ekip ratunkowych prezentują na zdjęciach cały sprzęt, który mają na wyposażeniu w swoich pojazdach.

W województwie lubuskim, gdzie na swoją siedzibę MEDline,  pierwszą jednostką, która wzięła udział w akcji, była OSP w Deszcznie. Przygotowanie do zdjęcia zajęło im około 2 godziny. – Przy okazji dobrej zabawy wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą posprzątaliśmy sprzęt i najbardziej skryte miejsca w naszych pojazdach – relacjonują ochotnicy.

Do Tetris Challenge przyłączyli się już też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią a także ratownicy medyczni ze szpitala Jurasza w Bydgoszczy i Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. Z pewnością już niedługo zobaczymy też kolejne próby Tetris z innych jednostek.

„Dzięki zabawie w Tetris możemy w pewien sposób zajrzeć do wnętrz Ambulansów i innych służb specjalnych i zerknąć na ich wyposażenie.” – mówi Katarzyna Jasińska, Dyrektor Sprzedaży ds. Abulansów w MEDline. „To super okazja, żeby pokazać światu ilość sprzętu medycznego, który jest niezbędny do sprawnej pracy np. Ratowników Medycznych. Cieszymy się, że duża część sprzętu pochodzi od producentów, których my reprezentujemy na polskim rynku. Nosze i krzesełka MEDIROL czy respiratory firmy Weinmann to tylko niektóre z nich.”  

Galeria zdjęć Tetris Challenge z Polski poniżej.